Co mogą zaoferować nowoczesne aparaty słuchowe?

Co mogą zaoferować nowoczesne aparaty słuchowe ?

Naturalne słyszenie

Dawniej aparaty słuchowe po prostu wzmacniały wszystkie dźwięki. Ale słuch nie działa w taki sposób.Nowoczesne systemy sprawiają, że ciche dźwięki są znów słyszalne, a głośne nie są wzmacniane nadmier-nie. Dzięki temu znowu są przyjemne i brzmią naturalnie.

Rozumienie mowy

Nasz mózg „odfiltrowuje” nieistotne dźwięki, kładąc nacisk na te, które są dla nas ważne. Nowoczesne aparaty słuchowe pracują na podobnej zasa-dzie. To sprawia, że mowa jest znów zrozumiała – nawet w głośnym otoczeniu – a rozpraszające hałasy są wytłumione. ]

Słyszenie przestrzenne

Słyszenie przestrzenne pomaga oddzielić poszczególne dźwięki z całej masy otaczających nas hałasów. Pozwala rozpoznawać dźwięk i określać kierunek, z którego dochodzi – dzięki temu wiemy, skąd nas wołają albo skąd nadjeżdża samochód.

Typowe przesądy na temat aparatów słuchowych

1 Aparaty słuchowe są wielkie i brzydkie !

Błąd! Współczesne aparaty słuchowe to maleńkie, zaawansowane komputery. Nie mają nic wspólnego z „beżowymi bananami” z przeszłości. Są malutkie i niemalże niewidoczne

2 Aparaty słuchowe są drogie ?

Dzięki rozwojowi techniki w ostatnich latach zawdzięczamy powstanie nowych dobrych aparatów słuchowych na każdą kieszeń. Można też skorzystać z dofinansowania.

3 Aparaty słuchowe ciągle piszczą…

Kiedyś w aparatach słuchowych często występowało sprzężenie zwrotne. Sprzężenie pojawia się, gdy mikrofon znajduje się zbyt blisko słuchawki. Nowe techniki pozwalają uniknąć tego efektu.

4 Aparaty słuchowe są dla starszych ludzi

Z aparatów słuchowych korzystają osoby w każdym wieku, nawet czterdziestopięciolatkowie i młodsi. Im wcześniej Twój słuch otrzyma wsparcie, tym lepiej będziesz rozumiał w późniejszych latach.