Oticon RIA – Rozwiązania techniczne wspierające pracę mózgu

Gdy szukasz właściwego aparatu słuchowego, liczy się nie tylko to, żeby dźwięki były po prostu głośniejsze. Wynika to ze sposobu, w jaki słyszymy.

Uszy współpracują, aby zlokalizować źródło dźwięku i pomóc wybrać sygnał akustyczny, którego należy słuchać. Wychwytują dźwięki i przesyłają je do mózgu, który nadaje im znaczenie. Im bardziej szczegółowe dane docierają do mózgu, tym łatwiej jest identyfikować i rozumieć dźwięki. Osoby mające ubytek słuchu potrzebują aparatów słuchowych, które pomogą odebrać informacje dostępne w dźwiękach i przesłać je do mózgu. 

Znakomita jakość dźwięku ułatwiająca słyszenie

Aparaty słuchowe Oticon Ria oferują znakomitą jakość dźwięku oraz zachowują jego naturalną charakterystykę, co ułatwia słyszenie.

Kluczem do znakomitej jakości dźwięku w aparacie Ria jest niewielki, ale niezwykle szybki procesor przetwarzania dźwięku Inium. Dzięki temu aparat Ria jest w stanie przetwarzać bardzo szeroki zakres różnych dźwięków, co sprawia, że do mózgu trafia więcej wysokiej jakości danych. W rezultacie lepiej rozumiesz rozmowę, nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Łatwy sposób, by być w kontakcie

Streamer ConnectLine przekształca aparaty słuchowe w bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, który pozwala łączyć się z urządzeniami bezprzewodowymi bez szkody dla jakości dźwięku. 
Poproś protetyka słuchu, aby zaprezentował Ci system ConnectLine.

Łatwiejsze słyszenie – mniejszy wysiłek

 Dlaczego życie z ubytkiem słuchu jest męczące? Ponieważ słuchanie wymaga dużego wysiłku. Do mózgu dociera mniej sygnałów akustycznych, dźwięki są słabsze, dlatego trzeba mocniej się koncentrować, by rozumieć.

Pełny obraz dźwięku

Bogactwo szczegółów dźwięku, jakie przetwarza aparat Oticon Ria, zapewnia lepsze wrażenia słuchowe. Ria niemalże eliminuje pojawianie się zakłóceń (np. zniekształceń lub piszczenia aparatu), pozwalając lepiej skupiać się na odbieranych dźwiękach, ułatwia słuchanie i zapewnia większy komfort.

Większe zadowolenie ze słyszenia

Sposób, w jaki każdy z nas słyszy, jest bardzo indywidualny. Nikt nie odbiera dźwięków tak samo jak Ty.

Wyjaśnienie, jakie dźwięki lubimy, a jakie odbieramy jako nieprzyjemne, jest trudne. Dzięki aparatowi Oticon Ria protetyk słuchu może odtworzyć próbki dźwięków, aby określić Twoje upodobania dotyczące dźwięku. Pozwala to precyzyjnie dostroić aparaty tak, aby ustawienia odpowiadały Twoim preferencjom.