Aparat słuchowy,  który otwiera Cię  na świat

Zapewne znasz to uczucie. Siedzisz przy stole podczas obiadu, starając się ze wszystkich sił nie stracić wątku toczących się rozmów. Być może słyszysz osobę siedzącą naprzeciwko. Albo obok Ciebie. Jeśli jednak odzywa się ktoś z większej odległości – nie słyszysz, rozmowa biegnie dalej bez Twojego udziału.
Wszystko z powodu niedosłuchu, który sprawia, że do Twojego mózgu dociera mniej dźwięków. Aby nadać im znaczenie i wypełnić luki, mózg musi pracować intensywniej. Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy dźwięki dochodzą z różnych kierunków – jak na przykład podczas rodzinnego obiadu.

Tradycyjne aparaty słuchowe nie są wystarczająco szybkie, aby poradzić sobie z wieloma dźwiękami naraz, więc skupiają się na „głównym” dźwięku, np. mowie, która dochodzi z przodu, a wytłumiają pozostałe. Jednak często wśród dźwięków otoczenia znajdują się ważne sygnały mowy; jeśli nie są przesyłane do mózgu, nadążanie za rozmowami staje się trudne i męczące.

Oticon Opn TM– nowy rodzaj aparatu słuchowego

Technika tradycyjnych aparatów słuchowych należy do przeszłości – teraz jest Oticon Opn. Przełomowa technika wykorzystywana w Oticon Opn przetwarza dźwięki 50 razy szybciej, umożliwiając mózgowi pełniejszy odbiór przestrzenny i pozwalając Tobie – nie Twoim aparatom słuchowym – decydować, na których dźwiękach się skupić. W efekcie lepiej panujesz nad rozmową, a w dodatku – przy mniejszym wysiłku.  
 

Słysz lepiej i pamiętaj więcejprzy mniejszym wysiłku

Według ostatnich badań najwięcej trudności osobom niedosłyszącym sprawia „nadążanie za rozmową w głośnym otoczeniu”.

Oticon Opn rozwiązuje ten problem, zwiększając Twoją zdolność rozumienia mowy w nawet najbardziej wymagających 
warunkach akustycznych o 30% w porównaniu z tradycyjnymi aparatami słuchowymi.Oticon Opn pozwala nie tylko lepiej rozumieć mowę i rozmowy. Badania pokazały że z Oticon Opn nadążanie za rozmowami w trudnym środowisku akustycznym może być łatwiejsze, ponieważ słuchanie wymaga mniej wysiłku. Oticon Opn może także zwiększyć 
Twoje możliwości przechowywania i odtwarzania informacji, więc zauważysz, że jesteś w stanie zapamiętać więcej z tego, co ludzie do Ciebie mówią.

Wystarczająco szybki, by wspomagać mózg

Co sprawia, że Oticon Opn potrafi to wszystko? Niespotykana dotąd szybkość przetwarzania. Dzięki 50 razy większej mocy przetwarzania niż w aparatach poprzednich generacji Oticon Opn skanuje otoczenie ponad 100 razy na sekundę. Daje Ci to dostęp do dźwięków w zakresie 360°. Aparat dokładnie odróżnia mowę od hałasu otoczenia. Umożliwia Ci określanie, skąd dochodzą różne dźwięki. I nieustanie dostosowuje względną głośność wszystkich otaczających dźwięków, aby zachować zrównoważoną i komfortową przestrzeń akustyczną. Pozwala to Twojemu mózgowi nadawać znaczenie dźwiękom przy mniejszym wysiłku.Efekt jest bliższy naturalnemu słyszeniu niż w przypadku jakiegokolwiek innego aparatu 
słuchowego Oticon.

Oticon BrainHearing™

Oticon Opn wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniki Oticon BrainHearing, aby pomóc Ci:


• Koncentrować się na wybranych przez  Ciebie dźwiękach.
• Rozumieć mowę przy mniejszym wysiłku.
• Pełniej i bardziej naturalnie odbierać przestrzeń akustyczną.
• Przenosić uwagę z jednego dźwięku na drugi
• Pomaga lepiej słyszeć i pamiętać więcej przy mniejszym wysiłku.Spatial Sound
• Ułatwia lokalizowanie dźwięków, śledzenie ich i przenoszenie uwagi  na te, które chcesz słyszeć.
• Dostosowuje dźwięki do Twoich  indywidualnych potrzeb i preferencji. 
• Poprawia rozumienie mowy w hałasie i ułatwia nadążanie za rozmową.

• Najlepszy  aparat słuchowy  jaki kiedykolwiek stworzyliśmy
• Pełne spektrum bezprzewodowychmożliwości
• Akcesoria bezprzewodowe
• Adaptery do telewizora i telefonu zmieniają Twoje aparaty słuchowe w słuchawki.
• Pilot reguluje głośność i przełącza programy.
• ConnectClip zmienia Twoje aparaty słuchowe  w zestaw słuchawkowy.
• Łączność z tym, co najważniejsze
• Dołączyliśmy do społeczności If This Then That (IFTTT) i zapraszamy również Ciebie do odkrywania mnóstwa dostępnych możliwości.

Oticon ON
Aplikacja Oticon ON umożliwia Ci sterowanie ustawieniami aparatów słuchowych, wybieranie, czego chcesz słuchać i dostosowywanie dźwięku.

Made for iPhone
Oticon Opn łączy się bezpośrednio z Twoim urządzeniem iPhone®, dzięki czemu możesz korzystać z telefonu równie swobodnie, jak inni. Możesz rozmawiać przez telefon i przesyłać muzykę w formacie stereo wprost do swoich aparatów słuchowych.