Oticon Dynamo – Więcej mocy, by żyć aktywnie

Dynamo

Jeżeli masz ubytek słuchu, wiesz aż za dobrze, jaka jest różnica między słyszeniem dźwięków a nadawaniem im znaczenia. Nawet używając „mocnych” aparatów słuchowych, często traci się kluczowe dźwięki o wysokich częstotliwościach, co utrudnia rozumienie. Aparaty słuchowe Oticon Dynamo opracowane specjalnie dla osób mających znaczny lub głęboki ubytek słuchu „uzupełniają” brakujące szczegóły mowy, żebyś mógł lepiej rozumieć i nadążać za rozmową.

Aby wysokotonowe dźwięki były słyszane

Dzięki innowacyjnej funkcji Oticon Speech Rescue™ aparat Dynamo kopiuje dźwięki o dużych częstotliwościach, takie jak „s” i „f”, które inaczej często tracisz, i przenosi je do zakresu mniejszych częstotliwości, które słyszysz. W efekcie Twój mózg ma dostęp do pełnego spektrum dźwięków, „odzyskując” głoski, których inaczej byś nie słyszał, co pozwala uzyskać pełniejsze wrażenia słuchowe. 

Więcej szczegółów mowy niż kiedykolwiek wcześniej

Możliwość wyłapywania jak największej liczby szczegółów mowy, rozróżniania głosów, rozpoznawania natężenia mowy i określania odległości jest niezwykle istotna dla rozumienia mowy. 
Speech Rescue współpracuje z zaawansowanym system kompresji Oticon – Ochroną mowy E, zapewniając Ci więcej szczegółów mowy, abyś rozumiał ją lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Nigdy więcej irytujących sprzężeń

Męczy Cię piszczenie aparatu, kiedy kogoś przytulasz albo gdy rozmawiasz przez telefon? Aparaty słuchowe Oticon Dynamo dają Ci maksymalną moc słyszenia, nie obniżając jakości dźwięku, co jest możliwe w dużej mierze dzięki naszej Inium Sense tarczy antysprzężenowejSP. Ten nowy, skuteczny system kontroli sprzężenia pozwala Ci cieszyć się życiem i nie martwić irytującym – a niekiedy wręcz krępującym – piszczeniem. 

Towarzysz, na którym możesz polegać

Stworzone w oparciu o doświadczenia lidera na rynku aparatów słuchowych zdobywane od kilkudziesięciu lat, aparaty Dynamo są zarówno niezawodne, jak i mocne. Możesz na nie liczyć przez 24 godziny na dobę, przy każdej pogodzie i bez względu na to, jak aktywny tryb życia prowadzisz.

Nowa jakość łączności

Telefon pozwala Ci być w kontakcie z bliskimi, ale kiedy ma się ubytek słuchu, rozmowa telefoniczna staje się wyjątkowo trudna. Oticon ConnectLine rozwiązuje ten problem, łącząc bezprzewodowo Twój telefon z aparatami Dynamo. Obsługa ConnectLine jest niezwykle prosta, a dostarczany dźwięk jest tak wyraźny, że zmieni Twoje wrażenia z rozmów telefonicznych. Możesz także używać elementów systemu ConnectLine z telewizorem, odtwarzaczem muzyki i komputerem. 

Dźwięk dostosowany do Twoich potrzeb

Jako osoba ze znacznym ubytkiem słuchu zapewne bardzo dobrze znasz swoje aparaty słuchowe i jesteś przyzwyczajony do ich brzmienia. To całkowicie naturalne. Kiedy użytkownicy wypróbowują nowe aparaty słuchowe, często nie mogą jeszcze odczuć korzyści z nowych rozwiązań, ponieważ mózg potrzebuje czasu, aby się do nich przyzwyczaić i zacząć je wykorzystywać.

Dzięki Oticon Dynamo nie trzeba już trzymać się starych aparatów słuchowych – teraz, kiedy znaczące udoskonalenia są w zasięgu ręki. 
Wyjątkowa technika Oticon BrainHearing została stworzona, by pomagać Ci nadawać znaczenie dźwiękom i w ten sposób ułatwić Ci przyzwyczajanie się do nowych aparatów słuchowych. 
Funkcja YouMatic, służąca do personalizacji ustawień Oticon Dynamo, pozwala dostosować dźwięk do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. To zaś ułatwia przyzwyczajenie się do nowego, bogatszego dźwięku i daje bardziej naturalne wrażenia słuchowe.

By dźwięk znaczył więcej

To nie uszy słyszą. To mózg słyszy. Uszy odbierają dźwięki i przesyłają je do mózgu, który je przetwarza i nadaje im znaczenie.

Gdy masz ubytek słuchu, uszom niełatwo jest wyłapywać dźwięki, a wtedy mózg próbuje wypełniać powstałe luki. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza, jeżeli masz ubytek słuchu znaczny lub głęboki. W takim przypadku nadążanie i branie udziału w tym, co dzieje się wokół, może być niezmiernie trudne, wręcz męczące.

Wyjątkowa, innowacyjna technika  BrainHearing™ – dostarczając możliwie najczystszy sygnał – wspiera mózg, by pomagać mu rozumieć dźwięki przy mniejszym wysiłku. Dzięki temu możesz cieszyć się bardziej naturalnymi wrażeniami słuchowymi i łatwiej

Aparaty słuchowe Dynamo wykorzystują następujące funkcje techniki  BrainHearing™:

Speech Rescue™ – pełny dostęp do wysokotonowych dźwięków

Dźwięki o dużych częstotliwościach, takie jak „s” i „f”, mają kluczowe znaczenie dla lepszego rozumienia mowy, a Speech Rescue™ to przełomowe rozwiązanie techniczne Oticon, które „odzyskuje” te dźwięki tak, byś mógł je słyszeć. Działa na zasadzie „kopiuj/wklej”: w przeciwieństwie do podobnych rozwiązań zachowuje dźwięki wysokotonowe oraz kopiuje je i przenosi do pasma mniejszych częstotliwości, które słyszysz, sprawiając, że dźwięk jest, wierny i wyraźny.

Ochrona mowy E i  Speech Rescue –   więcej szczegółów mowy niż kiedykolwiek wcześniej

Gdy funkcja Speech Rescue™, odzyska cichsze spółgłoski „s”, „f” i inne ważne wysokotonowe dźwięki, działanie przejmuje nasza sprawdzona technika kompresji Ochrona mowy E, by zapewnić odpowiednie wzmocnienie, jednocześnie zachowując naturalne dynamiczne szczegóły mowy. Połączone funkcje Speech Rescue i Ochrony mowy E pomogą Ci odbierać mowę wyraźniej przez cały dzień i ułatwią Twojemu mózgowi „odszyfrowanie” tego, co mówią ludzie, nawet w głośnym otoczeniu.

YouMatic Premium – indywidualnie kształtowane wrażenia słuchowe

Sposób, w jaki słyszysz i interpretujesz dźwięk jest tak samo unikalny jak Twoje DNA. YouMatic Premium, narzędzie do personalizacji w Dynamo, umożliwia protetykowi słuchu dostosowanie dźwięk aparatów Dynamo do Twoich potrzeb i preferencji. W Oticon nie wierzymy w zasadę „jeden rozmiar dla wszystkich”.

Inium Sense tarcza antysprzężeniowaSP – żadnych sprzężeń przy przytulaniu

Sprzężenie w aparacie słuchowym jest irytujące, a oprócz tego może przeszkadzać w rozumieniu mowy i rozmawianiu. Inium Sense tarcza antysprzężeniowaSP w aparatach słuchowych Dynamo, dokładnie dostosowana do ubytków słuchu znacznych do głębokich, chroni Cię przed niepożądanymi piskami i gwizdami, bez negatywnego wpływu na wyrazistość i jakość dźwięku.