Oticon Geno – Słysz lepiej to,co zostało powiedziane 
nawet w miejscach, gdzie jest głośno

Aparaty słuchowe Oticon Geno pomagają Ci w głośnym otoczeniu skupić
się na dźwiękach dochodzących z przodu. Dzięki temu możesz koncertowaćsię na tym, co mówią inni. Nadal mając możliwość słyszenia dźwięków otoczenia.

A gdyby tak był sposób, żeby słyszeć lepiej przy mniejszym obciążeniu mózgu?

Myślałeś kiedyś „Słyszę dobrze, muszę się tyko mocno skoncentrować?”. Albo „Aparaty słuchowe, które teraz noszę są w porządku, tylko szybko się męczę, kiedy ich używam”.

Jeżeli do Twojego mózgu nie docierają odpowiednie dźwięki, nadanie znaczenia i rozumienie wymaga dużego wysiłku. Dzięki technice BrainHearing™ mózg zyskuje pełny dostęp do otoczenia akustycznego, co umożliwia mu skoncentrowanie się na najważniejszych źródłach dźwięku. W BrainHearing nie chodzi o technologię czy specyfikację produktów. Chodzi o zrozumienie, jak działa zmysł słuchu i jak Twój mózg nadaje dźwiękom znaczenie.

Słyszenie to myślenie

Słyszysz mózgiem – nie uszami. Słyszenie, w szczególności rozumienie mowy, to proces kognitywny, nie mechaniczny.

Uszy odbierają dźwięki, a mózg te dźwięki przetwarza, aby nadać im znaczenie. Jeżeli nie słyszysz jakiś dźwięków, Twój mózg próbuje uzupełniać luki. Może to być uciążliwe i męczące. Dobre słyszenie nie jest uzależnione po prostu od zapewnienia wystarczająco głośnych dźwięków. Chodzi o to, aby pomóc mózgowi rozumieć dźwięki, które słyszysz. Dlatego też przeszliśmy od podejścia „przede wszystkim ucho” do podejścia „przede wszystkim mózg”.

Oto, co może dla Ciebie zrobić BrainHearing

Dzięki BrainHearing dźwięki w Twoim życiu nabierają po prostu więcej sensu.

Podstawowym zadaniem techniki BrainHearing jest wspieranie mózgu przez zapewnienie mu warunków, w których może on nadawać dźwiękom znaczenie – zamiast bombardowanie go dźwiękami o większej głośności. Ogranicza to obciążenie mózgu (tzw. obciążenie poznawcze) i zmniejsza zmęczenie. Ponadto zapewnia Ci także przyjemniejsze i bardziej naturalne wrażenia słuchowe, bez zwiększania poziomu głośności jednego źródła dźwięku.

Jak technika BrainHearing może pomóc dziecku

Aby rozwinąć umiejętności mowy, dziecko musi mieć dostęp do możliwie najszerszego spektrum dźwięków mowy i możliwie najczystszego, kompletnego sygnału akustycznego. Rozwiązania techniki BrainHearing dla dzieci wykorzystywane w aparatach słuchowych Sensei i Sensei Super Power firmy Oticon, wspierają rozwój wielu umiejętności poznawczych dzieci niedosłyszących. 

Technika Oticon BrainHearing zapewnia stałe przetwarzanie dźwięku odpowiadające potrzebom dziecka na wszystkich etapach rozwoju. Zaawansowane umiejętności komunikacyjne mogą pozytywnie wpływać na wiele obszarów życia dziecka,w tym funkcjonowanie w szkole, relacje z ludźmi, poczucie własnej wartości, a nawet pewność siebie .